Smoothie bowl - spoznaj s nami!

28.02.2022

Smoothie bowl, smoothie miska, açaí bowl - výrazy, ktoré Vám nemusia nič hovoriť. Nevadí! Spoznajte s nami smoothie bowl, zistite z čoho sa skladá a prečo toto jedlo milujeme. Možno Tvoja ďalšia voľba na zdravé raňajky bude práve smoothie bowl!

Smoothie bowls od Street Good za rok necelý rok fungovania ochutnali stovky zákazníkov, z ktorých sa veľká časť vracia doteraz. Ak chceš zistiť čo sa skrýva za výrazom "smoothie bowl" čítaj ďalej, alebo si rovno prelistuj menu a objednaj si na wolt.sk. 

Smoothie bowl v skratke: smoothie, ktoré môžeš zjesť z misky namiesto toho, že ho vypiješ z pohára. Najväčší rozdiel medzi smoothie a smoothie bowl je ten, že smoothie bowl majú "polevy" ako je: granola (pečené müsli), rôzne orechy, semienka a podobne, zatiaľ čo smoothie tieto polevy bežne neobsahuje. 

Smoothie bowl nie sú len zdravé raňajky. Je to plnohodnotná pochúťka, ktorá padne vhod ako zdravé raňajky, obed alebo večera.  

Z čoho sa skladá smoothie bowl?

Teraz si predstavíme jednotlivé časti smoothie bowl. Po vzhliadnutí tohto článku budete vedieť predstaviť smoothie bowl aj Vašim kamarátom. Inšpirujte sa a vytvorte si smoothie bowl ako zdravé raňajky, ľahký obed či výživnú večeru z pohodlia Vášho domova!

1. Ovocná hmota 

Základ každého smoothie bowl tvorí ovocná hmota. Táto osviežujúca ovocná hmota vzniká jednoducho. Použijeme mrazené ovocie a rastlinné mlieko, následne mixujeme. Nie je pravidlo, že základná hmota musí byť len ovocná. Medzi naše obľúbené smoothie bowls patria Oreo bowl a Lotus bowl, kde v základnej hmote používame sušienky. Tak ktorá, ovocná alebo sušienková?

2. Granola

Granola = müsli upečené v rúre. Smoothie bowl + granola = neprekonateľné kombo! Mnohí ľudia sú pri skúšaní nových vecí skeptickí, predsa len, slovo granola je pre mnohých ľudí ničnehovoriace. Granola chutí výborne s orechmi, agáve sirupom/medom, čokoládou a upečená do chrumkava.  O jeden náš obľúbený recept sa podelíme a zopár zaujímavosti sa dozviete tu. Každý milovník pekanových orechov a medu si rozhodne príde na svoje. 

3. Čerstvé ovocie 

Aké ďalšie ovocie si môžete pridať na Váš smoothie bowl?  Či už si smoothie bowl spravíte doma ako zdravé raňajky alebo objednáte u nás počas celého dňa, určite si vyberte spomedzi tohto ovocia: maliny, jahody, banán, ananás, čučoriedky, kiwi a náš osobný favorit je čerstvé mango. Nakombinujte si ovocie podľa nálady, farby alebo si nechajte poradiť a výber kombinácie nechajte na nás. Veľmi nás baví toto nekonečné množstvo kombinácií! 


4. Orechy, semienka, čokoláda

Čo by to bolo za zdravú pochúťku bez zdravých tukov. Zdravé tuky nájdete v našich smoothie bowls v orieškoch alebo orieškových maslách. Kešu, mandle, kokosové lupienky, chia semienka prípadne arašidové alebo mandľové maslo obzvláštnia každý smoothie bowl. Kombinácia s čokoládou - bielou, mliečnou alebo horkou, tiež stojí za rozmyslenie. Čerstvé ovocie a orechy sú vynikajúca kombinácia, ktorá so smoothie bowlom za vyskúšanie! 

5 dôvodov prečo je smoothie bowl správna voľba počas celého dňa

  1. Smoothie bowl nezaťaží žalúdok počas Tvojho denného fungovania
  2. Zasýti Ťa v ktorúkoľvek hodinu
  3. Nemusíš robiť kompromisy medzi zdravou a chutnou cestou - smoothie bowl Ti ponúka obe možnosti naraz
  4. Doplníš vitamíny a živiny
  5. Nudiť sa rozhodne nebudeš - existujú desiatky kombinácií

Fantázií sa medze nekladú, vytvor si smoothie bowl presne podľa svojich predstáv! 

OBJEDNAŤ ONLINE Rezervácia stola